Strona główna II. Formacja SUMIENIA ODESZLI OD NAS DZIĘKUJEMY ZA JEGO DAR ŻYCIA I POWOŁANIA

DZIĘKUJEMY ZA JEGO DAR ŻYCIA I POWOŁANIA

5 lutego 2022r. smutkiem napełniła nas wiadomość o śmierci Księdza Stanisława Adamowicza, proboszcza naszej parafii w latach 1991 – 2018. Ksiądz Stanisław nie tylko wybudował piękny kościół św. Anny w Giżycku, ale zorganizował wokół niego życie parafian, o które bardzo się troszczył.

Był człowiekiem skromnym i charyzmatycznym, którego pasją było bycie księdzem,
skutecznie budował więzi między parafianami.

Ksiądz Stanisław był perfekcjonistą, dbał o każdy szczegół w kościele,
ale przede wszystkim o swoje nauczanie. Jego kazania były przemyślane, refleksyjne, zachęcały do odnowy i wzrastania w wierze. Kościół buduje się poprzez świadectwo wiary jego Pasterza. Osoba Księdza Proboszcza powodowała, że parafianie licznie uczestniczyli
w liturgii. W kościele często widzieliśmy mieszkańców z innych parafii,
a giżycka młodzież studiująca w innych miastach aktywnie włączała się w świąteczne liturgie. Myślimy, że to z powodu zapału apostolskiego Księdza Proboszcza były powołania
do życia kapłańskiego i zakonnego.

Ksiądz Proboszcz mobilizował ludzi do różnych aktywności i inicjatyw. Był patronem powstania Pomnika Dziecka Utraconego. Jego parafianie włączali się do działań na terenie miasta wraz z innymi parafiami. Przy naszym kościele działały liczne wspólnoty, chór, posługiwali szafarze .

Ksiądz Adamowicz był kapłanem służebnym. W naszym kościele zawsze pół godziny przed Mszą Świętą można było skorzystać z sakramentu pokuty, a pierwszym, który siadał do konfesjonału był Ksiądz Proboszcz. Był w parafii autorytetem moralnym, słuchaliśmy co do nas mówił i liczyliśmy się z Jego opiniami.

Jesteśmy dumni z dzieła Księdza Proboszcza. Szczęściem było spotkać Go
na naszej drodze życiowej. Ksiądz Stanisław nigdy nie przestał kochać naszego miasta
i ludzi. To dla nas zaszczyt, że został pochowany w Giżycku.

Żadne słowa nie wyrażą bólu, jaki mamy w sercach. Ksiądz Stanisław pozostanie
na zawsze w naszych sercach, myślach, modlitwie i pamięci. Bóg zapłać za dar Jego życia
i powołania kapłańskiego, z którego jako parafianie mogliśmy korzystać.

Wdzięczni Parafianie