Strona główna III. Formacja UMYSŁU WYMAGAJCIE OD SIEBIE - MARTYRIA MŁODYM Najszczęśliwszy Dzień!!!

Najszczęśliwszy Dzień!!!

223
0

Wszyscy jesteśmy Dziećmi Boga. Święto to przypada 1 czerwca, każde Dziecko małe i duże o tym pamięta. Niestety, nie wszyscy zdają sobie do końca sprawę, jaka jest jego historia.

Prawdziwa Historia

Dzień Dziecka został ustanowiony w celu upowszechnienia ideałów i celów związanych z prawami dziecka zawartymi w Karcie Narodów Zjednoczonych. Powstał w 1954 roku z inicjatywy ONZ i obchodzony jest od 1955 roku w wielu krajach na świecie. W Polsce oraz innych państwach bloku wschodniego Międzynarodowy Dzień Dziecka był obchodzony już od lat pięćdziesiątych, zawsze 1 czerwca.

Jesteś Dzieckiem Boga, wiesz o tym?

(Zostaliśmy nazwani Dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy) 1 J 3,1-10. Te słowa mogą nam zafundować najprawdziwszą prawdę o miłości Boga do nas Dzieci. Bo w Bożych oczach nimi jesteśmy. Niektórzy z nas nie chcą być nazywani dziećmi, dlaczego? Dlatego, że czują się już dorosłymi. Dziecko od najmłodszych lat dorasta w oczach rodziców i bliskich i chce wyjść na swoje, ułożyć życie, założyć rodzinę. Mamy już to zapisane w naszych głowach. Dzieckiem w życiu stajemy się tylko raz, ale tu chodzi o dziecko, które mamy w duchu. Dopóki nie będziemy posłuszni jak dzieci, nie wejdziemy do królestwa Bożego. Chodzi tu o pokorę i bezbronność, jaką posiada w sobie dziecko. Kiedy Bóg zobaczy naszą pokorę i zmaganie, to zrozumie, że naprawdę walczymy o nasze życie wieczne.

Dziecko w łonie swojej mamy od poczęcia

Bóg zaplanował nasze istnienie, zanim powstał świat, wiedział gdzie i w jakim momencie powstaniemy jako ludzie. Dużo osób mówi, że na początku ciąży kobieta nosi w sobie zlepek komórek. Ale to nieprawda, od najmniejszego ziarenka jesteśmy Dziećmi, ty i ja byłeś ziarenkiem w Bożych oczach, w oczach rodziców, oni ciebie wymodlili. Ty miałeś duszę od poczęcia. Twoje życie ma sens istnienia. Szatan będzie ci próbował wmówić, że Bóg cię nie kocha, że jesteś nikim. Pamiętaj, by nie słuchać złego, on próbuje cię pogrążyć, doprowadzić  do załamania. Miej ufność w Panu, on wie, czego ty potrzebujesz.

Faustyna Lulewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here