MARTYRIA 3/2015

>> W NUMERZE:

WIELKI POST: Mój krzyż (s. 3, 4), (Bez)sensowne umartwienia (s. 5). SŁOWO BOŻE: Słowo po Słowie (s. 4). BIBLIA: Kobiety w rodowodzie Jezusa (s. 6-7, 19), Konkurs biblijny (s. 13). MISJE: Solidarni w dziele pojednania i przebaczenia (s. 8-9), Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału. IV Krajowy Kongres Misyjny (s. 9). Z WIZYTĄ W PARAFII: Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach (s. 10, 24). ROK JANA PAWŁA II: Święty, który chodził po naszej ziemi (s. 11), Odpowiedzialnie przyjmijmy dar życia (s. 11, 13). NOWENNA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA: Paść owczarnię Jezusa według Jego Serca (s. 12), Moje powołanie (s. 13). NIEZŁOMNI ŻOŁNIERZE WYKLĘCI: Wyklęci niezłomni (s. 2), Żołnierze wyklęci – kod polskiej tożsamości (s. 14), Dominik i Elżunia (s. 14-15), Zginęli, bo nie zgodzili się na zdradę, kłamstwo i zniewolenie (s. 15), CIERPIENIE: Zrozumieć Pana Boga (s. 16), Hospicjum – miejsce bliskie Jezusowi (s. 16), Potrzebujemy uzdrowienia serca (s. 16). DIECEZJA: Tanecznie zakończono karnawał (s. 14), Ferie z Jezusem i „eremitami” (s. 17), Wierzyć Ewangelii. A czy wierzyć mediom? (s. 17). ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO: Zgromadzenie Sióstr od Aniołów (s. 18). RODZINA: Mogę żyć bez mężczyzny, ale bez Jezusa nie potrafię (s. 19). MŁODZIEŻ: Kim jesteś, kobieto? (s. 20). DZIECI: Niedziela Palmowa (s. 21), Wielki Tydzień (s. 21), Jan Paweł II do dzieci (s. 21), Krzyżówka (s. 21). RELAKS: Krzyżówka (s. 22). DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ: Biuletyn Informacyjny Caritas Diecezji Ełckiej – bezpłatny dodatek do Martyrii.

MARTYRIA 2/2015

>> W NUMERZE:

ORSZAKI TRZECH KRÓLI: Bądźmy dla innych gwiazdą, która prowadzi do Chrystusa (s. 2). KARNAWAŁ: Wszystko to zabawa? (s. 3, 4). SŁOWO BOŻE: Słowo po Słowie (s. 4). NOWENNA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA: Sakrament namaszczenia chorych (s. 5). ROK JANA PAWŁA II: Być wielkim w duchu Jana Pawła II (s. 6), Kościół chorych (s. 6), Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych (s. 7). ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO: Już się nie lękam (s. 8). Z WIZYTĄ W PARAFII: Rutka-Tartak (s. 9, 24). MISJE: Tutaj misjonarz jest podróżnikiem (s. 10-11), Kolędnicy misyjni (s. 12), Pomóżmy misjonarzom (s. 12). HISTORIA: Aresztowanie i zsyłka biskupa sejneńskiego Konstantego Łubieńskiego (s. 13-14). DIECEZJA: Rodziny w centrum pracy duszpasterskiej (s. 14), Modlono się o jedność chrześcijan (s. 14). SPOŁECZEŃSTWO: Opinia publiczna czy publikowana? (s. 15). REGION: Mogiłki z Uścianek (s. 16). KULTURA: Widowisko biblijne z uniwersalnym przesłaniem (s. 17). ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO: W trosce o powołania do życia konsekrowanego (s. 18), Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus (s. 19). RODZINA: Wesele babuni (s. 20). DZIECI: Wielki Post (s. 21), Światowy Dzień Chorego (s. 21), Jan Paweł II do dzieci (s. 21), Krzyżówka (s. 21). RELAKS: Krzyżówka (s. 22). DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ: Biuletyn Informacyjny Caritas Diecezji Ełckiej – bezpłatny dodatek do Martyrii.

MARTYRIA 1/2015

>> W NUMERZE:

KALENDARIUM DIECEZJI EŁCKIEJ 2014: Minął rok (s. 2, 23). SŁOWO BOŻE: Słowo po Słowie (s. 4). NOWENNA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA: Konfesjonał miejscem nawrócenia (s. 5). SZTUKA SAKRALNA: Witraże – ekspresja piękna i teologicznej głębi (s. 6-7). ODESZLI DO PANA: Ks. Alojzy Gorol (s. 8), Ks. Gerard Śliwka (s. 9). EKUMENIZM: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (s. 10). ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO: Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich (s. 11). Z WIZYTĄ W PARAFII: Rydzewo koło Rajgrodu (s. 12). ŻYCIE DUCHOWE: Chcenie w cenie (s. 3, 13). DIECEZJA: Wigry stolicą tytularną (s. 14), Poświęcenie wieży kościelnej u suwalskich franciszkanów (s. 15), Kaplica adoracji w suwalskiej konkatedrze (s. 15), Świątecznie w Przerośli (s. 16), Monografia biskupa Edwarda Samsela (s. 16), Patriotycznie w Poćkunach (s. 16), Młodzież na rekolekcjach (s. 17), Warsztaty muzyki gospel w Suwałkach (s. 17). KULTURA: Opowieść wigilijna w interpretacji alumnów (s. 18), Ziemia Obiecana w Ełku (s. 18), Wiersz Zbigniewa Herberta (s. 18). RODZINA: Dzieci się ma, wnuki się kocha (s. 19). MŁODZIEŻ: Podpowiedzi Maryi na dobry początek roku (s. 20). DZIECI: Na Nowy Rok (s. 22), Trzech Króli (s. 22), Krzyżówka (s. 22). RELAKS: Krzyżówka (s. 22). DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ: Biuletyn Informacyjny Caritas Diecezji Ełckiej – bezpłatny dodatek do Martyrii.

Martyria - rok 2014

Martyria - rok 2013