Strona główna RÓŻNE „Pomiędzy szukaniem a znalezieniem …”

„Pomiędzy szukaniem a znalezieniem …”

Pod tym hasłem przebiegało spotkanie dla kobiet, które należą do prowadzonej przez Siostry Benedyktynki Misjonarki grupy „Benedictus”. We wspaniałej scenerii pokamedulskiego klasztoru na Wigrach grupy „Benedictus” z Kwidzyna i Ełku, 3 i 4 października br. przeżywały swój dzień skupienia. W podjęciu głębokiej refleksji nad poszukiwaniem Boga w naszym życiu pomogli nam ks. Jacek Stefański i ks. Tomasz Bondzio. Wielkim przeżyciem było, dla pierwszej soboty, uczestnictwo w Nabożeństwie Fatimskim: modlitwie różańcowej, Eucharystii i procesji z figurą Fatimskiej Pani wokół kościoła ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Byłyśmy ogromnie wdzięczne ks. proboszczowi Jackowi Nogowskiemu, który modlił się w naszych intencjach. Każda z nas przywiozła w sercu tyle trudnych spraw, aby z ufnością złożyć je w Niepokalanym Sercu Maryi, która dobrze rozumie, co dzieje się w kobiecych duszach, bo sama doświadczała trudów rodzinnego życia i troski o najbliższych.

W niedzielę udałyśmy się do Sanktuariów Maryjnych: w Sejnach, Studzienicznej i Rajgrodzie, a nasza Niebieska Matka cierpliwie słuchała tego, o czym chciałyśmy Jej opowiedzieć i na sobie właściwy sposób przemawiała do naszych serc. Był to nie tylko czas żarliwej modlitwy, ale także radości przeżywania wspólnoty i uwielbiania Boga w pięknie Jego stworzeń. Wracałyśmy ubogacone duchowo i pełne wrażeń.

„Benedictus” to grupy formacyjne dla kobiet, w których mają one możliwość poznania duchowości benedyktyńskiej i wprowadzania jej zasad w codzienne życie osobiste, rodzinne, zawodowe, społeczne. Spotkania grupy „Benedictus” w Ełku odbywają się w drugie poniedziałki miesiąca o godz. 18:00, w klasztorze Sióstr Benedyktynek Misjonarek.

s. Donata Topa OSB