Strona główna SZLAKI PAPIESKIE CAMINOJP2.PL KULTURALNY EŁK W SIECI – SZLAKI PAPIESKIE DROGAMI KULTURY

CAMINOJP2.PL KULTURALNY EŁK W SIECI – SZLAKI PAPIESKIE DROGAMI KULTURY

CAMINO znaczy DROGA, ŚCIEŻKA, SZLAK. Każdy ma swoje CAMINO, każdy ma swoją drogę w życiu. A my – pomagamy obrać właściwy kurs, z kompasem w ręku i jasno wytyczonym kierunkiem podróży po urokliwych zakątkach Polski, by dotrzeć do celu.

CAMINOJP2 to drogi wytyczone przez Karola Wojtyłę. Dziś nazywamy je SZLAKAMI PAPIESKIMI. Daj się wyciągnąć na niesamowitą przygodę i startuj z nami, wędrując CAMINOJP2 czyli Papieskimi Szlakami!

Szlaki Papieskie są unikatowy dziedzictwem kultury i turystyki związanej z Osobą Jana Pawła II – poety, aktora, papieża, patrona roku 2020 oraz Patrona Miasta Ełk. Na terenach dzisiejszej Diecezji Ełckiej podczas wypraw kajakowych powstawały wyjątkowe dzieła inspirujące później twórców do ich ekranizacji lub przedstawień scenicznych (np. Przed sklepem jubilera). Niniejszy projekt był okazją do zaprezentowania wybranych Szlaków Papieskich jako drogi kultury i jej przystępności dla szerokiego grona odbiorców. Aplikacja mobilna prowadząca po pięknych przyrodniczo terenach i najważniejszych miejscach tworzących kulturę na Szlakach Papieskich to doskonała okazja do wykorzystania dostępnych środków medialnych w celu przybliżenia wspomnianych treści wszystkim zainteresowanym tą tematyką. Zadania zostały ujęte w stronie internetowej/aplikacji mobilnej, gdzie wirtualnie można poznawać Szlaki Papieskie – szlaki kultury.

To nowatorskie i kulturalne zarazem podejście kierujemy do wszystkich grup społecznych oraz wiekowych. Patron KULTURALNEGO MIASTA EŁK – św. Jan Paweł II – przemawiał do wszystkich, do młodszych i starszych, do wierzących i niewierzących. Poprzez stronę/aplikację dotcieramy do wszystkich, którzy w dzisiejszym, trudnym czasie nie mają dostępu do kultury, turystyki i bogatych treści. Cieszymy się, że odbiorcami naszej propozycji są przede wszystkim osoby z Ełku oraz parafii Diecezji Ełckiej. Cieszy również to, że z różnych zakątków Polski osoby zainteresowały się tym pomysłem i korzystają z aplikacji. Wiele z nich pragnie przybyć do  nas w wakacje, by już nie tylko wirtualnie – w sieci, ale i rzeczywiście, powędrować Szlakami Papieskimi również jako szlakami kultury.

Brak syntetycznych opracowań/wydawnictw promujących te specyficzne formy wypoczynku i kultury w Ełku, a także opracowanie strony internetowej/aplikacji, wskazującej na atrakcje tego regionu, miejsca historyczne, znajdujące się na trasie Szlaków Papieskich (od Ełku do Wigier, z Wigier do Augustowa i z Krutyni do Pisza) wskazuje na zasadność podjęcia się realizacji projektu.

Projekt wpisał się zarówno w strategię integracji międzypokoleniowej (Szlakami Papieskimi wędrują rodziny z dziećmi, grupy szkolne, dziecięce i młodzieżowe, a także seniorzy), jak i działań międzynarodowych (grupy zagraniczne zorganizowane oraz turyści indywidualni). Wzbogacenie więc o interaktywną formę pomogło wprowadzić ten niezagospodarowany teren w system wzajemnej rekomendacji koordynowany przez Fundację Szlaki Papieskie z Krakowa. W ten sposób wzrośnie jeszcze bardziej zainteresowanie wskazanym rejonem oraz zintensyfikuje się działania, co stanowi wartość dodaną projektu.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Ełk za współpracę w realizacji zadania w ramach konkursowego projektu KULTURALNY EŁK W SIECI – SZLAKI PAPIESKIE DROGAMI KULTURY oraz wszystkim, którzy nas w realizacji tego zadania wspierali.

DO ZOBACZENIA NA:

WWW.CAMINOJP2.PL