Strona główna II. Formacja SUMIENIA POKOCHAĆ MISJE DRODZY PRZYJACIELE MISJI

DRODZY PRZYJACIELE MISJI

494
0

Serdecznie pozdrawiamy z Kenii, z miejscowości Limuru. To tutaj od kilku miesięcy opiekujemy się dziewczynkami w St. Anthony’s Home. Naszym zadaniem, tak jak wielu kobiet i matek w rodzinach, jest otoczenie dzieci miłością, akceptacją, troską, ciepłem, zapewnienie bezpieczeństwa oraz pomoc w zaspokojeniu różnych potrzeb. Oprócz tych istotnych dla człowieka sfer pamiętamy również o duchu. Dbamy o codzienną modlitwę dzieci, niedzielną Eucharystię, Sakramenty Święte i pielęgnujemy serca, by poprzez szczerą, dziecięcą modlitwę dziękowały Bogu za Dobrodziejów Misji.

W ostatnim czasie naszą dużą radością było przygotowanie sali zabaw dla dziewczynek, zwłaszcza młodszych i uporządkowanie sali do nauki dla dzieci starszych. Jak dotąd młodsze dziewczynki nie miały sali, w której mogłyby bezpiecznie i nie przeszkadzając nikomu, miło spędzić czas bawiąc się, malując czy tańcząc. Często też korzystają z tej sali z uwagi na chłód tutaj panujący. Jednakże sala zwana „bawialnią” wymaga jeszcze wyposażenia w zabawki, których obecnie jest tylko kilka.

Pewnego wieczoru udało się nam również sprawić dziewczynkom dużą radość, gdy ubrałyśmy je w piękne, kolorowe sukienki. Stroje te wymagały wcześniejszej renowacji i odświeżenia. Włożyłyśmy w to dużo pracy, ale było warto, ponieważ dziewczynki wyglądały uroczo i widziałyśmy autentyczną radość oraz dumę na Ich twarzach.

Ponadto, przebywając z dziećmi, uczymy je rzeczy prostych, przypominamy o sprawach zwyczajnych np. o kulturze czy higienie osobistej, zasadach zachowania się przy stole czy zgodnego życia we wspólnocie. Staramy się towarzyszyć im w rozwoju i wchodzeniu w dorosłe życie.

Niedawno nasza duża rodzina świętowała wielkie wydarzenie: cztery dziewczynki dostąpiły łaski chrztu świętego, a my zostałyśmy ich matkami chrzestnymi. Prosimy Was o modlitwę w intencji dziewczynek, aby wzrastały w wierze i miłości do Jezusa Chrystusa oraz Kościoła.

Pamiętamy o Was Kochani przed Bogiem i jeszcze raz dziękujemy za wszystko.

 

Misjonarki s. Inga, s. Estera i s. Dawida, dziękując Bogu za każdego spotkanego człowieka i życzliwość z jaką zostały przyjęte w Ełku proszą przede wszystkim o wsparcie duchowe, a w miarę możliwości również o wsparcie materialne ich misji.

Kto chciałby wesprzeć dzieło naszych misjonarek może dokonać wpłaty na konto:

Diecezja Ełcka „Misje”, Plac Katedralny 1, 19-300 Ełk,

nr.: 04 1240 1851 1111 0000 1411 2531

z dopiskiem „Benedyktynki Kenia”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here