Strona główna II. Formacja SUMIENIA POKOCHAĆ MISJE Misje w Ełku

Misje w Ełku

„Świat potrzebuje być dotknięty i uzdrowiony przez piękno i przez bogactwo Bożej miłości. Współczesny świat potrzebuje świadków tej miłości. Potrzebuje on, abyście byli solą ziemi i światłem świata.” JP II

12 września, w sobotę w Ełku w radosnej, pełnej entuzjazmu atmosferze odbyło się spotkanie osób z naszej diecezji, które wyjeżdżały do innych krajów w ramach wolontariatu misyjnego. Okazało się, że pełnili oni posługę wolontariacką w Kenii, Tanzanii, Peru, Ekwadorze, Kazachstanie, Rumunii oraz Albanii. Uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami misyjnymi. Zastanawiali się także, jak mogą pomóc w realizacji przedstawionej przez ks. biskupa Jerzego Mazura idei Ełckiego Wolontariatu Misyjnego. Ks. Arkadiusz Dardziński opowiedział o planowanym w najbliższych dniach wyjeździe na misje do Tanzanii i poprosił o modlitewne wsparcie. Koordynatorzy Ełckiego Wolontariatu Misyjnego: ks. Krzysztof Karski i s. Donata Topa OSB przedstawili program formacji wolontariuszy oraz zasady organizacji wyjazdów misyjnych. Ks. Przemysław Pastewski ukazał różne inicjatywy misyjne podejmowane na terenie diecezji ełckiej, a alumn Adam Brygała opowiedział o działalności Kleryckiego Koła Misyjnego „Baba Yetu”. Spotkanie zakończyło się w kaplicy odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia w języku polskim, suahili, hiszpańskim, albańskim i rosyjskim. Następnie ksiądz biskup Jerzy udzielił błogosławieństwa w języku twi, którym przed laty posługiwał się jako misjonarz w Ghanie. Rozdał także wolontariuszom zapalone od paschału świece i zachęcił, aby wciąż na nowo rozniecali w swoich sercach zapał misyjny i swoim przykładem pociągali innych do tego, aby współpracując z misjonarzami, nieśli Ewangelię aż na krańce świata.

s. Donata