Strona główna WARTE PRZEMYŚLENIA Na początku było Słowo

Na początku było Słowo

830
0

Niedawno były święta Zmarwychwstania Pańskiego. Po raz kolejny mogliśmy wspominać to wielkie wydarzenie! Co prawda w trochę inny sposób niż zwykle i może dla niektórych trochę smutniej, ale to właśnie uczyniło je wyjątkowymi! Mogliśmy jeszcze bardziej uświadomić sobie, ile razy mieliśmy szczęście, przeżywając je w sposób uroczysty. Jednak ten czas, jaki jest nam dany, można wykorzystać bardziej, lepiej, ściślej w łączności z Bogiem. I z tej okazji proponuję Wam konkurs.

Od początku

 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało(1J,1)  mówi Ewangelia według św. Jana. Ewangelia jest źródłem, z którego powinniśmy czerpać najczęsciej. Niestety, większość z nas ogranicza się tylko do niedzielnej Eucharystii. Nie bez kozery papież Franciszek mówił do ludzi: „Noście ją w kieszeni! Czytajcie ją! Tam znajdziecie odpowiedź na wszystko!” („Zapach Boga” kard. Krajewski) A księża już kilkanaście razy rozdawali na placu św. Piotra kieszonkową Ewangelię.

Dlatego, chcę Wam dzisiaj przedstawić narzędzie, które może pomóc w codziennej łączności ze Słowem. Nieopracowanie Ewangelii, bo „to przecież tak, jakby ktoś miał źródło, a pił z konewki albo nie daj Boże, z kałuży” mówił papież. Ewangelię podzielono na 84 fragmenty, żeby łatwiej było ją medytować.

Notes duchowy od Maluczko i Pallotinum

Marta jest założycielką bloga Maluczko. Jest z wykształcenia teologiem. Bloga założyła, bo zaczęła tęsknić za pisaniem po urodzeniu dziecka. Tyle razy słyszała, że ktoś chciałby czytać Ewangelię codziennie, ale mu nie wychodzi, bo nie wie, gdzie zacząć. Otwiera bowiem Pismo i nie wie co dalej. Bo nie może się skupić. Bo nie rozumie. Dlatego postanawia, że będzie pisać codziennie rozważanie do Ewangelii. „Szef”, bo tak nazywa Boga – podsuwa jej 2. osoby do współpracy:  teologa i księdza. 2 lata później chcą wydać jedną całą Ewangelię, w notesie w taki sposób, żeby każdy mógł sobie go wydrukować. Ale może by tak na poważnie? Z imprimatur? Rozmowy z wydawnictwami się nie układają. W końcu Marta mówi do Szefa: „Odpuszczamy temat. Jeśli to naprawdę Ty tego chcesz – załatw.” No i załatwia. Z pełnym przytupem. Wydawnictwo Pallotinum – największe wydawnictwo Pisma na rynku.

I takim sposobem jest. Pobłogosławione przez Boga, napisane przez teologów, z imprimatur od wydawnictwa Pallotinum – narzędzie dla każdego. Notes: 208 stron, format A5. Wydany w stylu minimalistycznym,  nawiązującym do Ewangelii, która jest prosta. Bo przecież Jezus nie przyszedł do wielkich, ale do tych najmniejszych. Nie urodził się w pałacu, ale w stajni.

Fragment Ewangelii, krótkie rozważanie od Maluczko i cała strona, na której można pisać, malować i rozważać Słowo. Prostota. To najlepsze określenie, które opisuje Notes Duchowy. Nic nie trzeba. Wystarczy długopis, spokojne miejsce i można spotykać się z Bogiem żywym w Jego słowie. A On już zrobi resztę.

Formacja serca

To moje ulubione ostatnio wyrażenie. Czemu? Bo pozwala mi kształtować moje serce w zależności od tego, co mówi do mnie Bóg. Ja mam kilka swoich sprawdzonych sposobów na formację i jednym z nich jest Notes od Maluczko. Czemu? Bo tam nie ma rozpraszaczy. Nie muszę nic szukać. Siadam w ciszy, modlę się, otwieram Ewangelię i wiem, że On mówi do mnie. Takie proste zaproszenie do bycia z Nim.

Jeśli Ty, też czujesz się zaproszony i chcesz rozpocząć przygodę z czytaniem Ewangelii, napisz do mnie na justysia1988@hotmail.co.uk  i powiedz, dlaczego akurat Tobie mam podarować Notes. Wybiorę jedną osobę. Może to będziesz Ty?

Na zakończenie

Oprócz Ewangelii Marka jest już notes z Ewangelią według Mateusza. Tak samo pięknie wydany przez Pallotinum. Jeśli chcesz, spróbuj. Może to właśnie teraz, Bóg chce coś Ci powiedzieć przez swoje Słowo? Czuj się zaproszony, On zawsze na Ciebie czeka. A teraz jest taki dziwny czas, kiedy siedząc w domu, można jeszcze bardziej się z Nim połączyć. Bez większych obowiązków, spotkań, dodatkowych zajęć, kalendarza wypełnionego po brzegi-można formować serce. Czytaj Ewangelię! Jezus Zmartwychwstał i chce do Ciebie mówić. Słuchaj Go.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here