Strona główna III. Formacja UMYSŁU WYMAGAJCIE OD SIEBIE - MARTYRIA MŁODYM Maryja – Matka Matek

Maryja – Matka Matek

830
0

Maryja – Matka. Cicha Matka, zachowująca wszystko w swoim sercu. Matka trwająca przy dziecku. Matka, która po prostu jest. A w tym wszystkim jej ogromna miłość. Jej postawa może być nauką dla nas wszystkich.

Matka ucząca wiary, że Bóg zajmie się wszystkim

Nazaret. Gabriel i Ona. Przyszła Matka, która w wielkim zawierzeniu Słowu Boga mówi – FIAT. Na wolę Boga odpowiada – tak. I choć z pewnością w jej głowie pojawiają się niepewności oraz pytania – ona odpowiada Bogu – tak. Bo wie, że Bóg jest wierny, wie, że z Nim wszystko jest możliwe.  Ona widzi cud poczęcia w łonie Elżbiety – widzi, że dla Boga nie ma nic niemożliwego.

Matka troski i opieki

Z pewnością, Maryja z wielką troską opiekowała się swoim synem – Jezusem, troszcząc się o Niego i wspierając Go. Czego dowodem mogą być poszukiwania 12 – letniego Jezusa w świątyni – z bólem serca szuka syna. Szuka, bo jest matką pełną troski.

Matka ucząca towarzyszyć w cierpieniu

Biczowanie. Przybicie do krzyża. Maryja jest z Synem. Towarzyszy Mu, po prostu przy nim jest. Towarzyszy Synowi w najtrudniejszych momentach Jego ziemskiego życia. Proroctwo Symeona spełnia się w Jej życiu – Ona wiedziała o tym, że miecz boleści przeniknie Jej serce. Maryja świadoma tego cierpienia, które ją dotknie, bezustannie jest przy swoim dziecku, zwłaszcza w obliczu cierpienia. Nic nie może zrobić – może tylko trwać przy Synu – z ogromem miłości. Stoi więc pod krzyżem pełna bólu i cierpienia, wpatrując się w konającego Syna, któremu nie może pomóc, nie może nic zrobić – może po prostu być i to wystarcza.

Tego właśnie Maryja uczy każdą matkę, tę obecną i tę przyszłą. Tego uczy nas wszystkich. Chciejmy stawać się podobnymi do Niej – do Matki pełnej łaski.

Maryjo, Matko przedziwna – módl się za nami!

Marta Żdanuk

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here