Strona główna III. Formacja UMYSŁU WYMAGAJCIE OD SIEBIE - MARTYRIA MŁODYM Modlitwa z maturzystów

Modlitwa z maturzystów

27 lutego rozpoczynają się zapisy do akcji modlitewnej Studniówka – 100 dni modlitwy za maturzystów. Potrwają one do 20 marca. Celem modlitwy jest wsparcie maturzystów w czasie egzaminów maturalnych i wyboru życiowej drogi.

Czas zdawania matury to chwile, w których głowa młodych ludzi wypełniona jest pytaniem: Co dalej? Decyzje podjęte w tym czasie najczęściej kształtują dorosłe życie. Nie mamy wątpliwości, że to trudne i intensywne chwile! Towarzyszenie – to słowo chcemy wypełnić konkretnym działaniem i być przy tegorocznych maturzystach, modląc się za nich! Prosić będziemy o światło Ducha Świętego na egzaminach oraz dobre ich wyniki.

Od 25 marca do 2 lipca szturmujemy niebo również w intencji wyboru przez maturzystów dobrej drogi swojego powołania.

Przez 100 dni, do ogłoszenia wyników egzaminów maturalnych będziemy prosić Boga, aby udzielił Ducha Świętego wszystkim młodym ludziom, którzy będą stanowili o przyszłości Kościoła. Naszą intencją jest, aby ta modlitwa dawała młodym ludziom rozeznanie kroków, które będą podejmowali w swoich zawodach, specjalnościach, nowych uczelnianych ławach, a przede wszystkim w umocnieniu ich pierwotnej misji, do której zostali wezwani. Bóg zaprasza naszych młodych przyjaciół, wpierw do wyboru fundamentalnego powołania: życia, wiary i miłości. Następnie do wyboru stanu (bycia mężem/żoną, ojcem/matką, kapłanem, osobą życia konsekrowanego) i rozwijania tego zasadniczego wyboru w konkretnych zawodach. Stąd inicjatywa, by młodych wspierali wszyscy (i starsi i młodsi), którym leży na sercu miłość do bliźniego –  mówi ks. Tomasz Bondzio.

Jak maturzysta może zgłosić chęć bycia objętym modlitwą?
Maturzysta wypełnia formularz: https://forms.gle/5sZZhb591jKtG5U48

Na podany w nim adres mail otrzyma potwierdzenie – objęcie duchową adopcją. Osoba, która podejmie się modlitwy za konkretnego maturzystę, będzie znała tylko jego imię.

Osoby, które chcą podjąć się modlitwy za maturzystę, mogą zgłaszać się przez formularz: https://forms.gle/ErAkt2aSpt7EJhCNA

W odpowiedzi otrzymają imię konkretnej osoby, którą otoczą swoją modlitwą przez 100 dni.

Akcja modlitewna potrwa do 2 lipca

Monika Zubowicz