Strona główna III. Formacja UMYSŁU WYMAGAJCIE OD SIEBIE - MARTYRIA MŁODYM Czerpać ze Źródła

Czerpać ze Źródła

325
0

14 lutego Kościół wspomina świętego Walentego – patrona osób cierpiących na epilepsję, choroby psychiczne oraz wszystkich zakochanych. Są to również, coraz bardziej popularne, Walentynki – święto zakochanych, które swoją nazwę wzięło od patrona tego dnia. Opinie na jego temat są podzielone, jedni popierają i świętują, inni są raczej sceptycznie nastawieni. Jest jednak sposób, by podejść do tematu „po chrześcijańsku” i w takim charakterze spędzić ten dzień.

Źródło Miłości

Już od końca stycznia w sklepach znajdziemy wiele rzeczy z motywami serc, miłości, itp. Pod takim znakiem przebiega cały dzień i na nim powinniśmy się skupić. Spójrzmy na to, skąd i od Kogo tę miłość mamy, otrzymujemy ją i możemy czerpać. Przecież każdy z nas jest obdarowany nieskończoną, ojcowską miłością od samego Boga. Jest umiłowanym synem/ umiłowaną córką. Walentynki są kolejnym dniem, kiedy możemy tej miłości doświadczyć, zobaczyć ją i docenić. Nie jest to więc dzień tylko osób będących w związkach, lecz każdego człowieka.

Ponadto, zanurzając się w Jego miłości, możemy stawać się nowymi ludźmi. Uczyć się kochać od samego Boga to najpiękniejsze, co może być. Wtedy my będziemy nią wypełnieni, ale też będziemy umieli dawać ją innym. Naturalne jest, że miłość Boga różni się od tej ludzkiej, ale warto starać się jak najbardziej do Niego upodobnić, kochając i okazując to każdemu.

Wdzięczność

Warto spojrzeć na ten aspekt pod wieloma kątami. W momentach doświadczania żywego Boga i ogromu Jego miłości, wdzięczność jest w nas czymś naturalnym. Jest ona tak piękna, doskonała, uwalniająca, że ciężko za nią nie dziękować. Są też dni, kiedy ta miłość nie jest dla nas odczuwalna, jednak nie znaczy to, że Bóg przestał kochać. Wtedy zwróć uwagę na to, w czym objawia się miłość Boga i Go za to wysławiaj. Dziękuj za swoje życie, piękny wschód i zachód słońca, cuda natury, to, z czego czerpiesz radość, gdzie odpoczywasz, czujesz się dobrze. Otwórz oczy na piękno Bożego stworzenia, zatrzymaj się nad nim i zachwyć się. Dziękuj za ludzi, których masz obok siebie, za to, że możesz kochać, obdarowywać innych i możesz czuć się kochanym, doświadczać tej miłości od innych. Pan Bóg przychodzi przez drugiego człowieka  i przez niego też chce okazać Swoją miłość i troskę. Jest tak wiele rzeczy, sytuacji i osób, w których objawia się Boża miłość i jest to dobry dzień, by zwrócić na nie szczególną uwagę.

Modlitwa do świętego Walentego

Święty Walenty, opiekunie tych, którzy się kochają i darzą przyjaźnią, Ty, który z narażeniem życia urzeczywistniłeś i głosiłeś ewangeliczne przesłanie pokoju, Ty, który dzięki męczeństwu przyjętemu z miłości zwyciężyłeś wszystkie siły obojętności, nienawiści i śmierci, wysłuchaj naszą modlitwę.

W obliczu rozdarć i podziałów na świecie daj nam zawsze kochać miłością pozbawioną egoizmu, abyśmy byli pośród ludzi wiernymi świadkami miłości Boga. Niech ożywiają w nas miłość, przyjaźń i zaufanie, które pozwolą nam przezwyciężyć życiowe przeszkody.

Prosimy Cię, wstawiaj się za nami do Boga, który jest źródłem wszelkiej miłości i wszelkiego piękna i który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

 

Zuzanna Wujek

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here