Strona główna I. Formacja SERCA Z wizyta w PARAFII Turniej

Turniej

„W dobrych zawodach wystąpiłem” (2 Tm 4.7). Pod tym hasłem odbył się w naszej parafii, św. Piotra i Pawła w Węgorzewie I Turniej w Bilarda o Puchar Ks. Dziekana. W turnieju przebiegającym na przełomie lutego i marca wzięło udział w sumie 16 młodych osób, większość z naszego dekanatu. Po rozgrywkach grupowych i ćwierćfinałach – ze względu na obostrzenia epidemiologiczne – przeprowadzonych w różnych terminach, ostatecznie na podium stanęli: Maciej Marczak – 3. miejsce, Kacper Kurpiewski – 2. miejsce i Jakub Wojciechowski – 1. miejsce. Najlepszym zawodnikom puchary i nagrody wręczyli: dziekan, ks. Klemens Litwin i burmistrz naszego miasta – pan Krzysztof Kołaszewski.

Warto nadmienić, że rozgrywki pokazały bardzo duże zainteresowanie tego typu rozrywką/sportem wśród naszej młodzieży, co przekłada się na dobrą alternatywę spędzania wolnego czasu dla np. gier komputerowych. Uczy zdrowej rywalizacji i podnosi umiejętności gry w bilarda. Zwycięzcy składamy najserdeczniejsze gratulacje i już teraz życzymy dalszych sukcesów w tej rozwijającej się w naszej parafii i mieście dyscyplinie sportowej.

Radosław Pańko