Strona główna II. Formacja SUMIENIA POKOCHAĆ MISJE Misja w Limuru

Misja w Limuru

666
0

Drodzy Diecezjanie, Kochani Przyjaciele Misji.

Serdecznie pozdrawiamy z Czarnego Lądu, pamiętamy o Was w modlitwie i z radością w sercu wspominamy chwilę naszego posłania w ełckiej katedrze, która przypadła w szczególnym dniu – 13 maja, we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.

Misję w Limuru rozpoczęłyśmy od zapoznania się z dziećmi powierzonymi naszej trosce, z pracownikami i wiernymi parafii pod wezwaniem św. Antoniego. Dziewczynki powitały nas z wielką radością, podobnie zresztą jak Ojcowie Franciszkanie Konwentualni, którzy od ponad roku czekali na naszą pomoc w prowadzeniu misji.

Nasz przyjazd przypadł na najzimniejszy czas w Limuru. Noce i poranki są bardzo zimne. Dzieci potrzebują cieplejszej odzieży, przyborów szkolnych i środków medycznych. Dużo ludzi straciło pracę z powodu pandemii, wzrosły koszty utrzymania. Wiele rodzin żyje na skraju nędzy i z takich właśnie środowisk trafiają do nas dzieci.

 

Dziękujemy Wam kochani za pamięć, modlitwę, dary serca, ofiary, które przekazaliście i wiemy, że nadal przekazujecie. Będziemy je sukcesywnie przeznaczać na potrzeby dzieci.

Chcemy dzielić się z wami radościami i troskami misyjnego życia. Jesteście obecni w naszej codziennej modlitwie. Niech Bóg wynagrodzi Waszą hojność i otwarte serca na potrzeby Kościoła i misji.

Tumsifu Yesu Kristu!

Siostry Benedyktynki Misjonarki: s. Estera, s. Inga i s. Dawida

Misjonarki s. Inga, s. Estera i s. Dawida, dziękując Bogu za każdego spotkanego człowieka i życzliwość z jaką zostały przyjęte w Ełku proszą przede wszystkim o wsparcie duchowe, a w miarę możliwości również o wsparcie materialne ich misji.

Kto chciałby wesprzeć dzieło naszych misjonarek może dokonać wpłaty na konto:

Diecezja Ełcka „Misje”, Plac Katedralny 1, 19-300 Ełk,

nr.: 04 1240 1851 1111 0000 1411 2531

z dopiskiem „Benedyktynki Kenia”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here