Strona główna III. Formacja UMYSŁU WARTO PRZECZYTAĆ „I uwierzyłem, że jestem Tego warty”

„I uwierzyłem, że jestem Tego warty”

Twoja historia wcale nie jest zła – po prostu jeszcze nie odkryłeś jakie skarby się w niej kryją! Jednym z istotnych elementów bycia szczęśliwym jest sztuka interpretacji wydarzeń, codzienności – wszystkich tych małych nici, z których utkane jest życie. Każdy supełek ma znaczenie i składa się na piękno, które można odkryć tylko z pewnej perspektywy.

Pragnę ci zaproponować książkę, która jest owocem kilku lat mojej pracy duchowej nad sobą i z innymi. Oferuję w niej trzy kroki, które składają się na długą podróż. Trzy kroki to dużo i mało. To już jest „coś” wobec punktu zerowego, a jednocześnie jest czymś nieforsownym w porównaniu z całym życiowym bagażem, który ciągniemy, lub ledwo niesiemy przez życie. Każda podróż na szczyt zaczyna się od pierwszego kroku. Jestem kapłanem – czyli tym, który składa ofiarę i włącza się w ofiarę Jezusa. Moja posługa polega na pomocy w interpretowaniu osobistej historii poprzez pryzmat ofiary Jezusa. Nie jestem psychologiem, psychoterapeutą ani psychiatrą – jestem ekspertem, czyli kimś, kto ma doświadczenie depresji i trudności duchowych.

Trzy kroki to zaproszenie do wejścia w życie, przejścia od bycia widzem spektaklu pt. „Moje życie” do bycia głównym aktorem, do życia po prostu. Chodzi o zaangażowanie się w życie, w propozycję zbawienia, „która ciągle jest na stole.” Książka jest grubszym zaproszeniem na rekolekcje indywidualne, które prowadzę w Judzikach k. Olecka.

Czytając „I uwierzyłem, że jestem Tego warty” spotkasz  się ze świadectwem Agnieszki, która uczestniczyła w zaproponowanych rekolekcjach.

Książkę można nabyć na stronie Wydawnictwa Salwator, bezpośrednio u Autora podczas spotkań autorskich lub w kościele w Judzikach. Koszt 20zł.

ks. Przemysław Zamojski