Strona główna Bez kategorii W KRĘGU ROLNICTWA Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa” wracają na Jagiellońską!

Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa” wracają na Jagiellońską!

414
0

Epidemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno w życiu każdego z nas, zarówno w sferze prywatnej jak i gospodarczej. Obostrzenia jej towarzyszące uniemożliwiły między innymi organizację takich wydarzeń jak targi i wystawy. Kiedy minister zdrowia Adama Niedzielski poinformował o przywróceniu możliwości prowadzenia w tradycyjny sposób targów, konferencji, wystaw, od razu zabraliśmy się do pracy i już dzisiaj zapraszamy wystawców i zwiedzających na XXVII Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa”, które odbędą się w dniach 4-5 września 2021 r. na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ulicy Jagiellońskiej 91 w Olsztynie.

Duża oferta maszyn rolniczych, gospodarstw ogrodniczych oraz prezentacja rękodzieła i sztuki ludowej, a do tego swojskie jedzenie i atmosfera pikniku. To tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na zwiedzających podczas dwudziestej siódmej odsłony Jesiennych Targów Rolniczych, które od wielu lat odbywają się na terenie WMODR w Olsztynie. Targi te cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Olsztyna i okolic, ale również przyciągają zwiedzających z całego regionu. Corocznie targi odwiedza około 200. wystawców i ponad 30 tysięcy zwiedzających. Ze względu na swoją długą historię Jesienne Targi Rolnicze na stałe zagościły w kalendarzu jesiennych imprez odbywających się w naszym regionie. Wydarzenie to skierowane jest nie tylko do rolników. Coś dla siebie znajdą zarówno mieszkańcy wsi i obszarów wiejskich jak również działkowcy oraz właściciele ogrodów, posesji i balkonów.

–  Wykorzystując wieloletnie doświadczenie, zapewniamy, że i w tym roku nie zabraknie bogatej oferty gospodarstw ogrodniczych i szkółkarskich oraz producentów zabudowy i aranżacji ogrodów, z pasją wykonanych wyrobów rękodzielniczych, swojskiego jedzenia, piknikowej atmosfery i wielu atrakcji – mówi Mirosław Fesnak, komisarz targów.

Podczas targów będzie można się zapoznać z ofertą przygotowaną przez producentów maszyn i urządzeń rolniczych, ciągników a także z ofertą firm zajmujących się wyposażeniem budynków inwentarskich. W bogatym programie targów znajdzie się pokaz: roślin oraz artykułów szkółkarskich, i ogrodniczych, oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Nie zabraknie także szerokiej oferty rozsad warzyw i ziół oraz nawozów, nasion i środków ochrony roślin, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków. Swoją ofertę zaprezentują także producenci i przedstawiciele firm oferujących instalacje wykorzystujące odnawialne źródła do produkcji energii cieplnej i elektrycznej, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Swoją obecność na targach zapowiedzieli również hodowcy koni z województwa warmińsko-mazurskiego.

Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie można skorzystać z porad fachowców. Odwiedzający targi ze strony specjalistów uzyskają pomoc na temat sposobu pielęgnacji roślin czy zagospodarowania i aranżacji przestrzeni w ogrodzie oraz wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich ze środków krajowych i unijnych. Swoją radą i pomocą będą też służyć przedstawiciele instytucji i organizacji związanych z rolnictwem i obszarami wiejskimi, na czele z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, którego pracownicy będą udzielać porad z zakresu technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki rolnictwa, rachunkowości, Wspólnej Polityki Rolnej oraz wiejskiego gospodarstwa domowego i agroturystyki.

 

Zgodnie z tradycją, nie zabraknie twórców rękodzieła, sztuki ludowej oraz smacznej kuchni regionalnej. Na miłośników swojskiego jedzenia czekać będą domowe wędliny, smalec ze skwarkami i świeży, wiejski chleb – wszystko według tradycyjnych, regionalnych receptur. Nie zabraknie także miodów pozyskanych z warmińsko-mazurskich pasiek.

– Jesteśmy przekonani, że nasze starania zapewnią świetną zabawę w sielskiej atmosferze. Zapraszamy już dzisiaj do odwiedzenia targów 4 i 5 września już od godziny 9 życząc wielu wrażeń, satysfakcji i udanych zakupów – zaprasza Mirosław Fesnak, komisarz  targów.

Serdecznie zapraszamy wystawców i zwiedzających do udziału w XXVII Jesiennych Targach Rolniczych! Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.wmodr.pl oraz na fanpage Ośrodka www.facebook.com/wmodr.olsztyn

Fesnak Mirosław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here