Strona główna II. Formacja SUMIENIA PEŁNA ŁASKI - CZYSTA TAJEMNICA Maryjo, Królowo Polski — módl się za nami!

Maryjo, Królowo Polski — módl się za nami!

964
0

Maj jest miesiącem Maryjnym ze względu na ilość świąt ku czci Matki Bożej, w które ten miesiąc obfituje. Pomyślałam, że dobrym pomysłem może być zachęta do modlitwy różańcowej — może w każdą majową niedzielę?

Niech będą to części chwalebne, ponieważ jesteśmy tuż po święcie Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcam was, szczególnie w tym czasie pandemii, do odnowienia (i pogłębienia) relacji z Panem Bogiem.

Krótkie przypomnienie, jak odmawiamy różaniec:

Znak krzyża świętego

Wierzę w Boga Ojca

1x Ojcze Nasz

3x Zdrowaś Maryjo (za wiarę, nadzieję i miłość)

Chwała ojcu

Zaczynamy różaniec. Odmawiamy tajemnicę, czytamy rozważanie, a następnie odmawiamy na koralikach (lub palcach:)) 1x Ojcze Nasz, 10 x Zdrowaś Maryjo, 1x Chwała Ojcu oraz 1x O mój Jezu. Kończymy znakiem krzyża i modlitwą Pod Twoją Obronę. To jak, pomodlimy się ?

  1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa

Po trzech dniach niepewności, smutku, zwątpienia i strachu nastał nowy dzień, w którym wszystko się zmieniło. Ty Panie Jezu pokonałeś śmierć, zwyciężyłeś zło, strach, lęk, poczucie beznadziei, bezsilności, nienawiści i krzywdy. Jesteśmy w trudnych czasach pandemii, nie wiemy, co przyniesie jutro, wielu z nas gubi Ciebie z oczu. Rozjaśnij swoim zmartwychwstaniem nasz lęk i wątpliwości. Przyjdź do nas, zmartwychwstały Panie i pomóż nam także zmartwychwstać w naszej codzienności.

  1. Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Nie poszedłeś do nieba od razu, o nie! Spędziłeś jeszcze trochę czasu na Ziemi, spotykając się z uczniami, umacniając ich w wierze i cierpliwie pokazując im, czym jest Droga, Prawda i Życie. Tobą! Pomóż nam Panie dotknąć nieba, szczególnie w tych ciężkich czasach, kiedy jesteśmy tak bardzo niepewni tego, jakie wieści przyniesie nam następny dzień. Pomóż nam znaleźć nadzieję i spokój,  umacniaj nas; błogosław, szczególnie w czasie epidemii. I nie daj zapomnieć, że to Ty jesteś Drogą, Prawdą i Życiem na wieki.

  1. Zesłanie Ducha Świętego

Duchu Święty! Ty, który przychodzisz nie przez wicher ogromny i nie przez ogień, ale w lekkim, delikatnym powiewie. Daj nam czyste serca i rozpal nas w pragnieniu bycia z Bogiem. Pomóż nam wierzyć, że Ty masz w tym wszystkim plan i nawet ze zła wyprowadzasz dobro. Pomóż nam je dostrzegać. To, jak odżywa przyroda, jak wiele pojawia się życzliwości i wyrozumiałości między ludźmi, jak piękna jest codzienność, którą Pan dla nas stworzył i do której niedługo wrócimy: świeże powietrze, szumiące drzewa, orzeźwiające jeziora i śpiewające ptaki. Przyjdź, duchu Święty!

  1. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Maryjo, Ty zawsze podążałaś za Jezusem, w radości, codzienności i w boleści. Jesteś stabilna, Twoje jedno „tak, niech się stanie”, nie traci na aktualności, niezależnie od sytuacji. Pomóż nam wierzyć i ufać Twemu Synowi niezależnie od tego, co mówią inni, co nam się wydaje, co mówią nam media i nawet, niezależnie od tego, co widzą nasze oczy. Ucz nas patrzeć sercem. Ucz nas wytrwałości.

  1. Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi

Maryjo, śliczna Pani! Wybraliśmy Cię na królową Polski, nie tylko wtedy, gdy wszystko jest tu dobrze, ale szczególnie wtedy, gdy dzieje się źle. I Ty trwasz, jako nasza królowa, wypraszając nam łaski u Twojego Syna. Ale także prosisz, byśmy byli posłuszni temu, cokolwiek nam powie, a z Jego ust zawsze pochodzi dobro. Prosisz o modlitwę. O wytrwałość. O miłość wzajemną. A my staramy się na te wezwania odpowiedzieć, choć nie zawsze nam to wychodzi. Królowo Polski, módl się za nami!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here