Strona główna I. Formacja SERCA WSPÓLNOTY W DIECEZJI Nowa para Domowego Kościoła w Diecezji Ełckiej.

Nowa para Domowego Kościoła w Diecezji Ełckiej.

Teresa i Andrzej Gudanowscy

Jesteśmy w sakramentalnym związku małżeńskim już 43 lata. Mamy czworo dorosłych dzieci, które założyły własne rodziny oraz sześcioro wnucząt. Należymy do parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Augustowie. Do Domowego Kościoła wstąpiliśmy przed 12-tu laty.

Pełniliśmy posługę pary animatorskiej, rejonowej, a od 15-go czerwca 2021 r. dekretem ks. biskupa ełckiego Jerzego Mazura zostaliśmy powołani do posługi pary diecezjalnej. Naszą troską jest to, aby nasza wspólnota DK kroczyła zgodnie z charyzmatem Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, naszego założyciela. Jest to droga sprawdzona, pewna, która przynosi dobre owoce. Pragniemy już dziś zaprosić nowe pary małżeńskie do naszej wspólnoty, aby formowały się i budowały jedność oraz miłość małżeńską. Czy mamy jakiś plan? Na pewno nie chcemy robić rewolucji, chcemy kroczyć za tym, co Pan Bóg będzie nam pokazywać i stać na straży charyzmatu. Nie chcemy, aby to było nasze działanie, lecz Boże. Będziemy służyć na tyle, ile damy radę. Jaka była nasza droga? Na nowo odkryliśmy Pana Boga poprzez Maryję. Ks. Wojciech Kalinowski i ludzie zaprosili nas do wspólnoty Domowego Kościoła. Pan Bóg poprzez tę wspólnotę daje nam siłę do pokonywania codziennych ludzkich trudności i słabości. Domowy Kościół umożliwia odkrywanie planów Bożych w naszym małżeństwie i rodzinie. Tak to przyjęliśmy i czujemy. Doświadczyliśmy wiele dobrego i bardzo leży nam na sercu, aby przychodziły nowe rodziny, małżeństwa i mogły doświadczyć żywego Boga w swoim życiu.
Teresa i Andrzej Gudanowscy

Diecezjalnym Moderatorem Domowego Kościoła na kolejną kadencję, decyzją ks. biskupa Jerzego Mazura został ks. Krzysztof Mulewski, który od wielu lat służy rodzinom naszej wspólnoty. Jest zawsze, gdy go potrzebujemy, w chwilach radości i wsparciem w chwilach trudnych. Jak sam mówi” z Domowym Kościołem przejechał tysiące kilometrów”, mało śpi, ale tryska radością i uśmiechem. Serdecznie dziękujemy ustępującej parze diecezjalnej: Iwonie i Karolowi, za ich 3-letnią posługę, za ich oddanie dla naszej wspólnoty i za wytrwanie w tym trudnym czasie. Życzymy dalszego trwania we wspólnocie i posłudze Domowego Kościoła.

Relacja z rozpoczęcia roku formacyjnego Domowego Kościoła

5 września 2021 r. w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Augustowie odbył się powakacyjny Dzień Wspólnoty, który jednocześnie rozpoczął nowy rok formacyjny pod hasłem: „Prawda, krzyż, wyzwolenie”. W czasie konferencji ks. D. Brozio skierował do nas ważne słowa. Po pierwsze: Jezus jest: Drogą, Prawdą i Życiem. Tylko ten, kto Go uznaje i naśladuje, przyjmuje Jego nauki, może dostać się do niebiańskiego domu Boga Ojca. Trzeba umieć stać w prawdzie. Po drugie: krzyż jest bramą Pana, jeśli chcesz przez nią wejdź. Tylko przez krzyż możemy wejść do nieba. Po trzecie: Ewangelię mamy głosić życiem, świadectwem, a jeżeli trzeba to nawet słowem. W Ewangelii Jezus mówi: „Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. Niech te słowa towarzyszą nam przez cały rok formacyjny.

Panu Bogu niech będą dzięki za tak piękny dzień, za wszystko, co się wydarzyło i za wszystkich uczestników tej uroczystości.

Dziękujemy naszemu Pasterzowi J. E. ks. bp. Jerzemu Mazurowi za przewodniczenie Eucharystii, modlitwę, słowo oraz błogosławieństwo nowej pary diecezjalnej i par rejonowych Domowego Kościoła.

Dziękujemy za obecność wszystkim kapłanom, dzieciom, młodzieży, dorosłym i małżonkom.  Dobrze, że jesteście!