Strona główna III. Formacja UMYSŁU INFORMACJE Z DIECEZJI Orszaki Trzech Króli w diecezji

Orszaki Trzech Króli w diecezji

326
0

Pod hasłem „Dzień dziś wesoły” w 668. miejscowościach w Polsce 6 stycznia przeszły Orszaki Trzech Króli. Zorganizowano je także w kilku innych państwach europejskich oraz w Afryce.

Diecezja ełcka po raz dziewiąty włączyła się w organizowanie Orszaku Trzech Króli. Głównym organizatorem Orszaku Trzech Króli w diecezji ełckiej jest Akcja Katolicka, która do współpracy angażuje także inne podmioty: władze samorządowe i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Niektóre miasta z powodu pandemii zrezygnowały z dużych orszaków. Część miejscowości w naszej diecezji, mimo utrudnień, postanowiła zorganizować takie wydarzenia. Choć z powodu pandemii orszakowe świętowanie było w tym roku nieco skromniejsze, to odbyło się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu.

Tematem tegorocznego Orszaku Trzech Króli było samo świętowanie. Scenariusz wydarzenia ukazywał, jak ważne jest dla każdego człowieka dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości, rozumienie ich istoty i treści, które ze sobą niosą, radość, spędzanie czasu z rodziną, jednoczenie się z innymi ludźmi, wspólne śpiewanie.

Renata Różańska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here