Strona główna II. Formacja SUMIENIA STAWAĆ W PRAWDZIE RELACJA WARTA CUDU

RELACJA WARTA CUDU

W tym miesiącu będą świadectwa wiary jakie moi rozmówcy przedstawili mi, kiedy ich zapytałam o doświadczenia w relacji z Maryją.

Ale cały czas myślę, że my strasznie niewierzący jesteśmy. Pan Bóg stworzył nam świat. Wybrał na matkę swojego Syna kobietę z krwi i kości. Swojego Syna uczynił człowiekiem. Jezus przyszedł na świat, chodził między nami, Jego uczniowie spisali wszystko w ewangeliach. A na sam kobiec dał się ukrzyżować i zmartwychwstał. I powiedział: „Oto Matka Twoja” (J 19, 27), czyniąc Ją naszą Matką.

A my? Dalej szukamy dowodów i potwierdzeń na cuda i osobiste doświadczenia związane z Bogiem.

Proszę, pomóż mi

„Mam 30 lat. Od 8 lat jestem mężatką. Wychowana w rodzinie katolickiej (co niedzielę i święta chodziłam do kościoła), mój mąż z tak zwanej wierzącej, ale nie praktykującej rodziny. Jedyną modlitwę jaką znał, to modlitwa do Anioła Stróża. Nasz związek rozpoczął się od grzechu nieczystości. Zawsze uważałam, że wiem, co robię, to i tym razem mam świadomość. Moi rodzice nie bardzo akceptowali ten związek i zawsze słyszałam tylko, że zmarnuję sobie życie. Chwilę po 20 – tych urodzinach zaszłam w ciążę. Żyliśmy bez ślubu.  W niedzielę woleliśmy pojechać gdzieś, zrobić grilla czy spotkać się ze znajomymi, niż pójść do kościoła. W domu pojawił się alkohol, imprezy. Ale Pan Bóg już miał plan. Postawił na mojej drodze ludzi, którzy pokazali mi nowennę pompejańską. Ja nie chciałam nic, nie napierałam na wolę Boga. Oddałam się Jemu. A pomogła mi w tym Matka Boża. Przez Jej ręce zaczęły dziać się cuda. Mój mąż się nawrócił. Moja teściowa, która ma prawie 70 lat, zaczęła odmawiać różaniec, gdzie nigdy wcześniej tego nie robiła!

Dzisiaj, nasza modlitwa małżeńska to nasza codzienność a Msza święta to przywilej a nie przykry obowiązek. No i po ponad dwóch latach od urodzenia dziecka, stanęliśmy przed ołtarzem i Bogiem, by złożyć przysięgę małżeńską. A mój mąż sam od tego czasu odmówił już kilka nowen pompejańskich. Bogu Najwyższemu i Matce Bożej niech będą dzięki” Asia.

Modlitwa o cud i akcja Rzeka Mleka

„ Historia wydarzyła się 4 lata temu, kiedy to po ślubie razem z mężem zaczęliśmy planować wspólne życie. Od zawsze mówiliśmy o dużej rodzinie. Dbałam o swoje ciało poprzez odpowiednie odżywianie i ruch, regularne wizyty u lekarza, jednak to nie wystarczało, żeby zajść w ciążę. Usłyszałam o Nowennie Pompejańskiej. Pomyślałam, że po ludzku robię wszystko, co mogę i nie pomaga, więc zawierzę się Matce Bożej.

Kto odmawiał, ten wie, że to bardzo trudne zadanie wytrwać. Pokusy, zmęczenie, znięchecenie, kuszenie. W końcu to nowenna nie do odparcia. Zawzięłam się i po roku urodził się nasz pierwszy syn. Ale to nie koniec. Okazało się, że wkrótce po jego narodzinach, będziemy rodzicami po raz drugi. Przerażeni, bo pierwsza ciąża skończyła się cesarskim cięciem z powikłaniami. Świeża blizna po cięciu, małopłytkowość, wysokie ciśnienie i zbyt wczesne skurcze. I w tej sytuacji zdałam się ponownie na lekarza i Matkę Bożą.”

Klaudia, oprócz swojej historii pozwoliła mi się z Wami podzielić akcją Rzeka Mleka i akcją online #scrollujróżaniec. Rzeka mleka to różańce, które otrzymujemy od Klaudii zaraz potem, jak wpłacimy symboliczną kwotę dla dzieci na Filipinach, które są głodne. Kupione za te pieniążki będzie mleko. Jakiś czas temu była podobna zbiórka pod nazwą Paczka Ryżu. Kupiono za te fundusze 80 ton ryżu, który de facto wciąż jeszcze jest.

Klaudia wyplata różańce sama. Możecie zobaczyć je na zdjęciu. Natomiast akcja #scrollujróżaniec zachęca coraz więcej osób do odmawiania różańca. Zamiast przesuwać palcem po ekranie telefonu, możemy przesuwać koraliki różańca. A wtedy dzieje się dobro i zdarzają się cuda.

Oddanie 33

Na sam koniec, już od siebie, zachęcam Was do poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w Jedności z Sercem Jezusa. Są to rekolekcje trwające 33 dni. Można je odbyć samemu w domu lub we wspólnocie. Po rekolekcjach jest specjalna modlitwa, którą trzeba wypowiedzieć. Rekolekcje same w sobie dają nam wiele treści i otwierają nasze serce na bliski kontakt z Mamą. A potem? Dzieją się cuda w nas i dookoła nas.

A Wy? Macie swoje małe cuda dzięki Matce Najświętszej? A może macie kogoś, kto ma szczególny kontakt z Mamą? Jeśli chcielibyście się podzielić, z chęcią poczytam. Piszcie: justysia1988@hotmail.co.uk

A jeśli chcielibyście kupić książki, które przybliżą Wam postać Maryi, to na www.psalm18.pl macie kod zniżkowy 33% z kodem: MAMADZIENNIKARKA.

Justyna Narewska