Strona główna I. Formacja SERCA Z SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W SUWAŁKACH
664
0

                 Z  SANKTUARIUM  BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA W SUWAŁKACH

   Listopadowe zamyślenia o życiu TU… i Życiu TAM… przybierały różne formy „obmadlania” spraw doczesnych i wiecznych. Nie sposób bowiem nie dotykać tego, co staje się rzeczywistością naszych dni, a co wpisuje się niejako automatycznie w naszą wieczność.                W naszym Suwalskim Sanktuarium znajduje to wyraźne „odbicie” w rytmie upływającego czasu, a tym samym „w podnoszeniu” do Nieba wszystkiego, co wymaga naszej autentycznej modlitwy, aby Chrystus Miłosierny posługiwał się nami wszędzie tam, gdzie potrzebna jest Jego Miłosierna Obecność…

Relikwie Świętych, które zwykle tworzyły procesyjny Marsz Świętych – ubogaciły tym razem nasze Sanktuarium i przypominały o tym, że Ich Obecność w tak wymownej postaci jest również ważna i potrzebna. Bogactwo tej niezwykłej Obecności pozwala nam, tu w Sanktuarium, przyzywać Ich pomocy, czy to przez naszych polskich Świętych i Błogosławionych Apostołów Bożego Miłosierdzia: św. Faustyny, św. Jana Pawła II, jak też bł. ks. Michała Sopoćko, czy bł. Męczenników ks. Jerzego Popiełuszko, Karolinę Kózkównę albo bł. Arcybiskupa Teofila Matulionisa z Litwy… Tegoroczne ograniczenia spowodowane pandemią nie przeszkodziły nam w modlitwie za zmarłych, gdyż symboliczny grób przy naszej świątyni – a więc na pierwszym cmentarzu suwalskim – stał się dla wielu możliwością ogarnięcia modlitwą tych, którzy oczekują wybawienia z czyśćca…

Dzień św. Huberta – tzw. Hubertus – w naszym sanktuarium – nie zgromadził aż tylu myśliwych, co w ubiegłych latach, ale przybyli ci, którzy złożyli Ślubowanie Rycerzy św. Huberta, aby w Imię Boże stać na straży porządku i ładu moralnego. Polski Związek Łowiecki jest nadal dla wielu ostoją takich wartości, dzięki którym tradycje łowieckie – także na naszym terenie – mają możliwość rozwijać się i szerzyć wspaniałe wartości związane z istnieniem kultury i tradycji także w tym zakresie.

Różaniec do granic Nieba stał się także znaczącą „cząstką” naszych modlitewnych spotkań, czy to bezpośrednio w sanktuarium, czy też przy pomocy transmisji przez Internet. Włączaliśmy się codziennie w pełną wiary modlitwę w obronie życia.

godz. 12.00 – Anioł Pański

godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia – Koronka

godz. 20.30 – Różaniec do Granic Nieba

Każdy, kto podjął ten trud wspólnotowego czuwania na Różańcu do Granic Nieba wie, że jest to nieustanna potrzeba wzywania Bożego Miłosierdzia w walce o każde życie ludzkie. Ufamy, że nie poprzestaniemy tylko na tych tzw. „akcjach”, które są wezwaniem i wyzwaniem, ale że pozostaniemy wierni wołaniu do Boga o ratunek z Nieba w tych najważniejszych sprawach – sprawach życia człowieka od poczęcia do jego naturalnej śmierci.

ROZWAŻANIA POD KOPUŁĄ stały się potrzebą nie tylko parafian z Serca Jezusowego, ale wielu suwalczan, którzy mają okazję do podejmowania aktualnych tematów „z życia wziętych”. Wobec istniejących zagrożeń i nieustannych powikłań w rozumieniu wielu postanowień „władz” wszelakich – powstają problemy, które wymagają aktualnego rozwiązywania w świetle nauki Kościoła. Prowadzone „Rozważania” stały się dla suwalczan realną możliwością w odkrywaniu bogactwa życia wiary, które jest umocnieniem pośród różnorodnych problemów współczesnego świata.

DROGA KRZYŻOWA UZDROWIENIAw każdy drugi piątek miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.00 – jest naszym przygotowaniem do Wielkiego Jubileuszu 2000-lecia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Raz w miesiącu – możemy zatrzymać się – aby zgłębić Tajemnice Zbawienia i umocnić swoją wiarę w ostateczne zwycięstwo Krzyża. „To nie Krzyż się chwieje – powtarzał Wielki Prymas Tysiąclecia – to świat się chwieje!”, a św. Jan Paweł II wołał: „Abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy!”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here