Strona główna PIELGRZYMKI z Martyrią

Opiekun duchowy: ks. Krzysztof Zubrzycki

Przejazd autokarem na lotnisko w obie strony  – 100 zł

*1 DZIEŃ: POLSKA – LIZBONA –  FATIMA

Przejazd do Warszawy.  Wylot do Lizbony o 15:15. Przylot o 18:20. Przejazd do FATIMY. Kolacja. Nocleg.

*2 DZIEŃ: FATIMA – TOMAR

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium i miejsc związanych z objawieniami: Bazylika z grobami pastuszków, Kapliczka Objawień, kościół Św Trójcy. Udział w Drodze Krzyżowej prowadzącej przez Valinhos do Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Łucji i Hiacynty. Przejazd do Tomaru. Zwiedzanie Zakonu Templariuszy. To jeden z najlepiej zachowanych kompleksów fortecznych średniowiecznej Europy. Powrót do Fatimy. Kolacja. Możliwość udziału w procesji światła. Nocleg

*3 DZIEŃ: ALCOBACA – NAZARE – BATALHA

Śniadanie.  Przejazd do ALCOBACA – zwiedzanie zabytkowego opactwa Cystersów z największą świątynią w Portugalii wpisaną w 1989 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. NAZARE – wizyta na punkcie widokowym Sitio które jest miejscem cudu z XII w. Wizyta w kościółku na klifie poświęconym Matce Boskiej z Nazaretu. Czas wolny na wypoczynek nad oceanem. Przejazd do BATALHA – zwiedzanie opactwa Dominikanów będącego najwspanialszym przykładem architektury gotyku w Portugalii. Powrót do Fatimy. Kolacja. Możliwość udziału w procesji światła.

*4 DZIEŃ: FATIMA – COIMBRA – BRAGA – BOM JESUS

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COIMBRY i zwiedzanie najstarszego uniwersytetu założonego w 1290 roku. Spacer po starówce: podziwianie zabytkowej katedry Se, nawiedzenie Kościoła Św. Krzyża, gdzie pochowani są pierwsi władcy Portugalii. Przejad w okolice Bragi do Sanktuarium BOM JESUS DO MONTE, do którego prowadzą barokowe schody ozdobione ogrodami. Jest to jeden z najpiękniejszych dzieł baroku w sztuce sakralnej jaki napotkamy w Portugalii. Przejazd do BRAGI – zwiedzanie zabytkowej katedry i spacer po centrum miasta nazywanego religijną stolicą Portugalii. Kolacja. Nocleg.

*5 DZIEŃ:  SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie. Przekrczenie granicy z Hiszpanią.  Przejazd do Sanktuarium Św. Jakuba w SANTIAGO DE COMPOSTELA w Hiszpanii. Udział w uroczystej mszy św odprawianej w intencji pielgrzymów. Spacer po starówce Santiago, podziwianie katedry Św Jakuba w której, jak mówi legenda, spoczywają szczątki jednego z dwunastu apostółow. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na nocleg. Kolacja.

*6 DZIEŃ: PORTO- FATIMA

Śniadanie. Przejazd do PORTO – zwiedzanie starówki, budynek dworca Św Benedykta z wnętrzem wyłożonym 20 tys ceramicznych płytek azulejos, spacer po Ribeirze- nadbrzeżu zabudowanym rzędem kolorowych kamieniczek wpisanych na listę UNESCO, podziwianie mostów łączących oba brzegi rzeki Duero. Zwiedzanie najbogatszego w Portugalii barokowego kościoła Św. Franciszka. Opcjonalnie możliwość uczestniczenia w rejsie widokowym po rzece Duero i podziwniania miasta z poziomu rzeki. Przejazd na nocleg do Fatimy. Kolacja.   Możliwość udziału w procesji światła.

*7 DZIEŃ:  FATIMA – CABO DA ROCA-LIZBONA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA skąd rozciągają się niesamowite widoki na ocean Atlantycki i surowe klify. Całodniowe zwiedzanie LIZBONY. Zwiedzanie dzielnicy Belem z jej najpiękniejszymi zabytkami: Klasztor Hieronimitów – kwintesencja stylu manuelińskiego, wpisany w 1983 roku na listę UNESCO, Wieża Belem i  Pomnik Odkrywców. Zwiedzanie centrum miasta i najstarszej dzielnicy Lizbony- Alfamy: kościół św. Antoniego; katedra Se. Spacer po Praca do Comercio i Praca Rossio. Czas wolny.  Przejazd na nocleg w okolice Lizbony. Kolacja.

*8 DZIEŃ: LIZBONA – POLSKA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot o 9:20. Przylot do Polski o 14:15.

Uwagi:

W programie pielgrzymki codzienna Msza Św

Cena obejmuje:

– Przelot na trasie Warszawa-Lizbona, Lizbona-Warszawa z bagażem podręcznym i bagażem nadawanym do 23 kg

– 7 noclegów w hotelach 3*i w obiektach klasztornych, do posiłków woda ( w większości miejsc również wino)

– 7 kolacji, 7 śniadań

– Przejazdy klimatyzowanym autokarem

– Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika

– Ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje:

– Opłaty obligatoryjnej uiszczanej pilotowi obejmującej wstępy  do zabytków, system tour guide, usługi lokalnych przewodników,  taksę klimatyczną ok 150 eu

– Dopłaty do pokoju jednoosobowego 150 eu