Strona główna PIELGRZYMKI z Martyrią Pielgrzymujemy z Martyrią – zaproszenie do wspólnego pielgrzymowania

Pielgrzymujemy z Martyrią – zaproszenie do wspólnego pielgrzymowania

Martyria ma dużo do zaproponowania…rozwijamy ducha – przygotowując i czytając piękne teksty naszych Autorów, ale również chcemy poznawać Boga w drugim człowieku i pięknie Jego stworzeń.

Zatem zapraszam do  Ziemi Św. – chcemy dotknąć Oblicza Pana (19-26.11. 2019r).

Serdecznie zapraszam do wspólnego pielgrzymowania i odpoczynku.

Szczegóły  na plakatach

Dziękuję za współprace dla biura Gold Tour z Prudnika
Z Wami można więcej

ks. Krzysztof Zubrzycki

• Termin: 19-26.11.2019
  • Transport: samolot + autokar
  • Noclegi: Hotele ***/**** pokoje 2-osobowe z łazienkami
  • Cena: 1300 PLN + 840 USD

Program pielgrzymki:

1 dzień:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tel Awiwu. Transfer do hotelu w Betlejem (ok. 80 km). Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Zwiedzanie Betlejem. Bazylika Narodzenia Pana Jezusa – kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie. Msza św. Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem – kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.  1 nocleg.

2 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie nawiedzenie kościoła Pater Noster (Ojcze Nasz), Kościoła Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogrodu Oliwnego (Getsemani) i Bazyliki Męki Pańskiej, Kościoła Grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Msza św. Spacer starym miastem pod Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Powrót do hotelu. Obiadokolacja. 2 nocleg.

3 dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (ok. 130 km). Park Archeologiczny, krótki postój przy akwedukcie. Przejazd do Hajfy (ok. 50 km). Panorama na Ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Nawiedzenie  Kościoła Stella Maris. Msza św. Przejazd do Nazaretu (ok. 40 km). Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania. Dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Przejazd do Kany Galilejskiej. Odnowa sakramentu małżeństwa. Przejazd do hotelu w okolicach Nazaretu. Obiadokolacja. 3 nocleg.

4 dzień:

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabgha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – Dom św. Piotra i stara synagoga. Rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych dodatkowo płatny (ok. 20 USD) obiad z degustacja ryby św. Piotra. Przejazd na Górę Przemienienia Pańskiego – wjazd taksówkami na Górę Tabor.  Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Po kolacji wyjazd autokarem na  wycieczkę „Jerozolima nocą”. Powrót do hotelu ok godz. 23:00. 4 nocleg.

5 dzień:

Śniadanie. Przejazd nad Morze Martwe. Plażowanie: kąpiele w Morzu Martwym, masaże w leczniczych błotach. Przejazd do Masady. Wjazd kolejką na wzgórze Masady. Zwiedzanie Masady, spacer po tym wyjątkowym miejscu – niezapomniane widoki i panoramy, a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Spacer po Pustyni Judzkiej. Msza św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. 5 nocleg.

6 dzień:

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Msza św. Czas wolny do dyspozycji grupy. Muzeum Holokaustu: Yad Vashem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. 6 nocleg.

7 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Betanii. Nawiedzenie domu Marii, Marty i Łazarza, grób Łazarza. Msza św. Przejazd do Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal. Dla chętnych wjazd kolejką gondolową na Górę Kuszenia. Spacer po półkach skalnych do Klasztoru Kuszenia. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa (Kacar El Jahud) odnowa sakramentu chrztu. Czas wolny do dyspozycji grupy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. 7 nocleg.

8 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Tel Awiw. Przelot do Polski – Wilno. Zakończenie pielgrzymki.

Uwaga:

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulegać zmianie w zależności np. od warunków pogodowych, ograniczeń komunikacyjnych, sytuacji losowych.

Świadczenia:

• przelot samolotem Wilno – Tel Awiw – Wilno,
  • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem z dostępem do WIFI,
  • polskojęzyczny przewodnik,
  • duchowa opieka księdza,
  • 7 noclegów w hotelach klasy 3* pokoje 2-osobowe z łazienką,
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
  • realizacja programu religijnego i turystycznego,
  • wszystkie bilety wstępów oraz: wjazd kolejką na twierdzę Masadę, wjazd kolejką na Górę Kuszenia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, wjazd taksówkami na Górę Tabor, wieczorna wycieczka „Jerozolima nocą”,
  • jedna butelka wody mineralnej w autobusie dla każdego w każdym dniu pobytu
  • czapeczki, pamiątkowe zdjęcie grupowe, certyfikat pielgrzyma
  • wszystkie napiwki dla kierowców, kelnerów,