Strona główna PIELGRZYMKI z Martyrią Zaproszenie na autokarową pielgrzymkę Litwa – Łotwa – Estonia

Zaproszenie na autokarową pielgrzymkę Litwa – Łotwa – Estonia

Na przełomie maja i czerwca (29.05. – 04.06.) zapraszamy na tygodniową pielgrzymkę autokarową Litwa – Łotwa  – Estonia.

Będąc w Wilnie nawiedzimy kaplice MB Ostrobramskiej z cudownym obrazem, a w Agłonie – największe łotewskie sanktuarium nazwane Łotewską Częstochową. Będziemy mieli okazję zwiedzić również m.in. Kowno, Tallin i Rygę. Koszt 2.200 PLN + 70 EURO

Serdecznie zapraszamy.

Szczegóły i zapisy u ks. Krzysztofa Zubrzyckiego, tel. 730383940

PROGRAM LITWA – LOTWA – ESTONIA 29.05- 4.06.

Dzień 1. KOWNO

Przejazd do Kowna, drugiego pod wzgledem wielkosci miasta Litwy. Zwiedzanie starowki kowenskiej, ruiny zamku nad Wilia, ratusza zwanego bialym labedziem. Zobaczymy takze gimanzium jezuickie w ktorym nauczal Adam Mickiewicz, gotycki dom Perkuna oraz katedre Sw Piotra i Pawla.  Przejazd do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 2. SZAWLE- SZYDLOWO – CYTOWNIANY

Przejazd do Szydlowa. W Bazylice NMP zobaczymy cudowny obraz Matki Boskiej zwany wizerunkiem Maryi Uzdrowienia Chorych. Nstepnie udamy się do Cytowian do klasztoru Benedyktynów – jednego z najciekawszych kompleksów architektury sakralnej z XVII w. Zobaczymy słynący łaskami obraz Matki Boskiej. Przejazd do Szawle, nawiedzenie katedry śś. Piotr i Pawła. Przejazd na Górę Krzyży – świętą górę będącą miejscem licznych pielgrzymek. Przejazd w kierunku granicy z  Łotwa do Rygi. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3. RYGA

Zwiedzanie stolicy kraju – Rygi. Zobaczymy Zamek Ryski, XIII wieczna katedrę, kościoły śś. Jakuba i Piotra, gildie kupieckie, malownicze kamieniczki, Cerkiew Starowierców i fortyfikacje miejskie. Spacer po dzielnicy secesyjnej, czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4. PARNAWATALLIN

Przejazd do Parnawy –  miasta portowego i zarazem uzdrowiska oraz popularnego letniego kurortu turystycznego Estonii. Postój na plaży i spacer po strefie pieszej kurortu. Przejazd do Tallina – stolicy Estonii. Zobaczymy m.in wzgórze Toompea, Sobor Aleksandra Newskiego, budynek parlamentu, Kosciol Luteranski NMP, średniowieczne baszty obronne. Spacer po Dolnym Miescie. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 5. TARTUAGŁONA

Przejazd do Tartu – drugiego największego miasta Estonii i siedziby uniwersytetu. Przejazd do Agłony – największego sanktuarium Maryjnego Łotwy. Zwiedzanie Bazyliki, która nawiedził w 1993 r. Jan Pawel II, tu również odbyły się uroczystości związane z rocznicą chrztu kraju. Przejazd w okolice Daugavpils.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6. DUAGAVPILSWILNO

W Duagavpils odbędziemy poranny spacer po Wzgórzu Kościołów i będziemy podziwiać twierdzę carską. Przejazd do Wilna. Zobaczymy Stare Miasto – jedno z największych i najpiękniej zachowanych starówek w Europie. Nawiedzimy kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej z cudownym obrazem – miejsce odwiecznych pielgrzymek wiernych, Cerkiew Sw Ducha, katedre Sw Stanislawa, kosciol Sw Piotra i Pawla. Wizyta w Sanktuarium Bozego Milosierdzia, podziwianie placu ratuszowego.

Dzień 7. WILNOTROKI – EŁK

Kontynuacja zwiedzania Wilna. Spacer polskimi śladami: odwiedzimy miejsca związane z  Mickiewiczem, Słowackim, św. siostrą Faustyną, polskimi królami. Przejazd do Trok. Podziwianie zabytkowych budynków architektury kaimskiej, średniowiecznego zamku na Wyspie na Jeziorze Gawle, kościoła farny pw. Nawiedzenia NMP. W godzinach popołudniowych powrót do Ełku.

do pobrania: program LLE

umowa Litwa Lotwa Estonia