Strona główna III. Formacja UMYSŁU WARTO PRZECZYTAĆ Integralny rozwój żołnierza w nauczaniu pasterskim Biskupa Polowego Wojska Polskiego Tadeusza Płoskiego

Bp. Tadeusz Płoski był wierny słowom: Bóg – Honor – Ojczyzna. Jego wypo­wiedzi przekonują nas o jasnym duchu patriotyzmu i umiłowania wartości chrze­ścijańskich. Chciał, aby Polska była zawsze wierna tradycjom ojczystym, wierną wierze przodków i wartościom, które tworzą jej historyczną tożsamość. Ks. ZBIGNIEW CHMIELEWSKI (fragment książki)

W 2017 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie została obroniona niniejsza dysertacja doktorska. Ukazuje ona sylwetkę i nauczanie czwartego z kolei Biskupa Polowego Wojska Polskiego Tadeusza Płoskiego. Odznacza się nie tylko przenikliwością analizy czasów, w jakich przyszło mu żyć i posługiwać, ale zawiera także wskazania dla integralnego rozwoju żołnierzy w naszych czasach. Opracowanie to, ukazujące się w 100 rocznicę utworzenia Biskupstwa Polowego w Polsce, staje się cennym wkładem w prezentowanie historii Ordynariatu Polowego.

Wydawnictwo Adalbertinum, Ełk 2020

Książkę można nabyć w parafii Św. Józefa w Węgielsztynie i parafii Św. Brunona w Giżycku lub zamówić pisząc na adres: zb-ch@wp.pl