Strona główna III. Formacja UMYSŁU WARTO PRZECZYTAĆ Milena Kindziuk – Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski

Milena Kindziuk – Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski

390
0

„Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński. Prymas, który stał się ojcem duchowym zniewolonego przez komunizm narodu. Kapłan, który sens swojej posługi odnalazł w służbie i całkowitym oddaniu Matce Bożej. To On miał ogromny wpływ na kapłaństwo i pontyfikat Karola Wojtyły – Jana Pawła I” (fragment książki)

Jak wyglądała droga do świętości kard. Stefana Wyszyńskiego? Dlaczego właśnie jemu Opatrzność powierzyła losy polskiego Kościoła w latach szczególnie trudnych dla naszego narodu? Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego ukazuje się kolejne wydanie biografii Prymasa Tysiąclecia autorstwa Mileny Kindziuk.
To publikacja reporterska, w której autorka odkrywa na nowo wyjątkową postać Prymasa Tysiąclecia. Autorka zbierała materiały w miejscach związanych ze Stefanem Wyszyńskim (Zuzela, Stoczek Warmiński, Choszczówka, Warszawa), prowadziła rozmowy ze świadkami. Ukazała też kontekst historyczny działalności Prymasa.
Czytelnik dowie się z tej książki, dlaczego kard. Wyszyńskiego można uznać za świętego, w czym przejawiała się jego ufna, heroiczna wiara, wreszcie – jak pojmował on patriotyzm i dlaczego twierdził, że „Boga kocha tak samo jak Polskę”.

Wydawnictwo Esprit.

Cena: 37,90 zł (oprawa twarda); 27,90 zł (oprawa miękka)

Książka do nabycia w księgarni św. Jerzego w Ełku, Pl. Katedralny 1 i ul. 3 Maja 10

lub na stronie wydawnictwa www.esprit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here