Strona główna Bez kategorii ,,Pomaganie przez pisanie’’- wielkopostna akcja na rzecz chorych dzieci

,,Pomaganie przez pisanie’’- wielkopostna akcja na rzecz chorych dzieci

415
0

,,Pomaganie przez pisanie’’ to wyzwanie, które podjęli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Ełku. Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 działanie miało charakter bardzo ograniczony    i przebiegało w dwóch etapach. Na początku akcji uczniowie przypomnieli uczynki miłosierdzia,  szczególnie ważne w okresie Wielkiego Postu, mające pomóc w nawróceniu, a które chrześcijaństwo wypracowało przez dwa tysiąclecia. Najbardziej popularne to te, o których mówił  Pan Jezus: post, modlitwa i jałmużna.

 Wielki Post to czas rezygnacji z samego siebie na rzecz drugiego człowieka. Jałmużna, która jest ściśle związana modlitwą i postem, polega nie tylko na wsparciu finansowym potrzebujących, to również czas poświęcony drugiej osobie, wyrzeczenie się, rezygnacja z samego siebie na rzecz innych. Drugi etap działań miał praktyczny wymiar miłosierdzia. Polegał na poznaniu zasad funkcjonowania Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci, zakres jej działań i sytuacji podopiecznych oraz ich rodzin, do których kierowana jest pomoc. Następnie uczniowie przypomnieli sobie zasady pisania tradycyjnych listów i prawidłowego adresowania kopert i napisali niezwykły list do swoich rodziców. W liście przedstawili, czym zajmuje się fundacja, jakie są potrzeby podopiecznych oraz poprosili o wsparcie finansowe  ciężko chorych dzieci.

Szkolne Koło Caritas im. świętej Jadwigi Królowej przy Zespole Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku po raz kolejny przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” organizowanej przez Fundację „Pomóż Im”. Akcja polega na sadzeniu jesienią żonkili – symbolu nadziei, a sama kampania propaguje ideę wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Wolontariusze chcąc wesprzeć działalność białostockiego hospicjum posadzili cebulki żonkili, które zakwitną wiosną i będą rozdawane mieszkańcom Ełku podczas Żonkilowej Kwesty.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here