Strona główna III. Formacja UMYSŁU WARTO PRZECZYTAĆ „Rozmaitości mazurskie. Ziemia piska w publicystyce historycznej”

„Rozmaitości mazurskie. Ziemia piska w publicystyce historycznej”

402
0

Staraniem Stowarzyszenia Miasto Jana przy współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Rucianem-Nidzie ukazała się książka dr. Waldemara Brendy pt. „Rozmaitości mazurskie. Ziemia piska w publicystyce historycznej”. Jest to wybór autorskiej publicystyki historycznej, uprawianej przez Waldemara Brendę od początku lat dziewięćdziesiątych XX w na łamach lokalnej prasy. Pięćdziesiąt tekstów w przystępnej formie opowiada o wybranych wydarzeniach z historii ziemi piskiej od czasów Galindów, przez średniowiecze, aż po połowę XX stulecia.

Książka została bogato ozdobiona ilustracjami wykonanymi przez Roberta Iłowieckiego, mieszkańca Pisza, nauczyciela i artystę. Dzięki środkom finansowym pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” nasz region wzbogacił się o kolejną ciekawą pozycję książkową. Publikacja jest rozprowadzana podczas spotkań autorskich. Trafi też do bibliotek w powiecie piskim.

  1. Brenda, „Rozmaitości mazurskie. Ziemia piska w publicystyce historycznej”, ilustracje: R. Iłowiecki, Pisz – Ruciane -Nida 2021.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here