Strona główna Bez kategorii W KRĘGU SZKOLNICTWA Rządowy program Aktywna tablica

Rządowy program Aktywna tablica

484
0

W październiku br. zostało ogłoszone rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie kontynuacji programu Aktywna tablica. Rząd zdecydował, że w latach 2020-2024 będzie realizowana nowa, bardziej atrakcyjna wersja programu doposażania szkół.

Pierwsza edycja Aktywnej tablicy realizowana była w latach 2017-2019 i dedykowana była jedynie publicznym szkołom podstawowym. W nowej wersji  rozszerzono zakres beneficjentów i o środki na zakup pomocy dydaktycznych będą mogły ubiegać się wszystkie publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe, a także szkoły polskie za granicą.

W 2020 r. uzyskane wsparcie finansowe organy prowadzące  przeznaczą na zakup laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie dźwięku. W kolejnych latach placówki oświatowe będą mogły otrzymaną dotację wykorzystać na zakup tablic interaktywnych, interaktywnych monitorów dotykowych, projektorów, głośników lub innych urządzeń pozwalających na przekaz dźwięku.

Program Aktywna tablica będzie finansowany tak jak wcześniej w 80 proc. ze środków budżetu państwa i w 20 proc. z wkładu własnego organów prowadzących szkoły. Na realizację całego przedsięwzięcia w latach 2020-2024 samorządy otrzymają dotacje w wysokości  361 455 000 zł.

Wojciech Cybulski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here