„Wszystko ma swój czas…” słowa mądrości z Księgi Koheleta potwierdzają prawdę o przemijaniu, tę prawdę, która najzwyczajniej staje się naszym człowieczym doświadczaniem zwyczajności życia, a przecież…
Okazuje się, że w ostatnim czasie wszyscy żyjemy „pod znakiem koronawirusa” i jak się okazuje, nie jest to czas utracony, a nawet – jak powtarza ks. Jarema Sykulski, kustosz Suwalskiego Sanktuarium – jest to czas naprawdę błogosławiony, tym bardziej, że od początku pandemii uporczywie i wytrwale modlimy się o błogosławione owoce właśnie tego, jakże trudnego czasu.
- Wspólnota Apostolstwa Bożego Miłosierdzia „Misericordia” – utworzona jako dzieło ekspiacyjne za profanację Eucharystii w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach (w XX w) – na pewno poprzez żarliwą modlitwę „wybłagała” ustanowienie Suwalskiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Członkowie Wspólnoty na przestrzeni lat podejmowali wiele ważnych zadań, co na pewno wytworzyło właściwą przestrzeń dla szerzenia dzieła Bożego Miłosierdzia nie tylko w tutejszej parafii. Trzeba jednak przyznać, że powstanie Sanktuarium (2014 r.) jeszcze bardziej – nie tylko ożywiło kult Bożego Miłosierdzia – ale „przyciągało i nadal przyciąga” wiernych do tego miejsca, w którym dokonują się – znane Panu Bogu… i trochę nam także – wielkie przemiany serc ludzkich…
Teraz, po niemalże półrocznej wielkiej modlitwie, w czasie nasilającej się pandemii koronawirusa – w Suwalskim Sanktuarium – kiedy to uwielbienie, dziękczynienie, błaganie i pokorna skrucha wypełniały naszą świątynię w czasie nieustannej Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie – teraz, kiedy usiłujemy nadal trwać w tej żywej Obecności wszędzie, gdzie wzywa nas codzienność – mamy możliwość spojrzenia na to wspólnotowe Dzieło Bożego Miłosierdzia, jako na wspaniały Dar i wielkie Zadanie. Trzeba więc wyraźnie stwierdzić, że czas koronawirusa – dla nas gromadzących się przy sanktuarium – stał się czasem Bożego Zasiewu, bo rzeczywiście, w myśl słów Koheleta… „wszystko ma swój czas”. I niech ten czas błogosławiony będzie nadal wezwaniem do jeszcze większej gorliwości, aby owe błogosławione owoce dojrzewały i pomnażały się w Bożą obfitość…
Jeśli chcesz być Apostołem Wspólnoty Bożego Miłosierdzia „Misericordia”, albo też Pomocnikiem Jezusa Miłosiernego ZAPRASZAMY do udziału w naszym dziele Miłosierdzia – kontakt: 87 566 39 37, lub e-mailowo sanktuarium.pomocnicy@gmail.com
- DROGA KRZYŻOWA UZDROWIENIA… nieustannie trwa i przygotowuje nas do przeżywania Jubileuszu 2000 Zbawczej Męki Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Nieustannie podejmujemy w naszym sanktuarium rozważania tej wyjątkowej Drogi Krzyżowej, a następnie trwamy na Adoracji Krzyża – Monstrancji, aby odnaleźć w Chrystusie Zbawicielu nasze uzdrowienie. Nie sposób wyrazić, jak wielkie są doświadczenia serc tych, którzy od kilku już lat przybywają – nie tylko z naszej parafii – aby uczestniczyć w tym wymownym Misterium nawrócenia i uzdrowienia. Nie jest możliwe odnalezienie Pana Jezusa bez dotknięcia Tajemnicy Jego Zbawczej Męki i Śmierci. Nie ma szans, aby ktokolwiek mógł pojąć, czy zrozumieć aż taką Miłość Boga do człowieka, jeżeli sam tego nie doświadczy, nie dotknie, po prostu nie przytuli się do Krzyża, aby… później ufnie skorzystać z Dotyku Łaski w Sakramencie Pojednania i Pokuty. Dlatego naprawdę warto było, nie tylko w czasie „koronawirusowych rekolekcji”, ale i teraz, i nadal naprawdę warto, doświadczyć osobiście tego wyjątkowego i niepojętego uzdrawiającego spotkania z Jezusem Miłosiernym…
W każdy drugi piątek miesiąca, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach – o godz. 18.00 Msza święta, a o godz. 19.00 Droga Krzyżowa Uzdrowienia i Adoracja Krzyża Monstrancji do godz. 22.00.
- NIEUSTANNA MODLITWA (w każdy czwartek miesiąca) w intencji kapłanów posługujących przy naszym sanktuarium, a także o nowe święte powołania do służby w Kościele – już przyniosła owoc. Dwóch młodzieńców z naszej parafii podjęło w tym roku formację do służby kapłańskiej w WSD w Ełku. Ogarniamy Ich, i wszystkich, którzy odczytali swoje powołanie pójścia za Chrystusem, modlitwą dziękczynienia i prośby, aby w pełni odpowiedzieli na to Boże wezwanie.
- POCHÓWEK DZIECI zmarłych przed narodzeniem – to poruszająca serca modlitwa dziękczynienia (Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta) za dar życia, a jednocześnie wspólnotowy udział w doświadczeniu cierpienia rodziców, którzy jedynie w Bogu Miłosiernym odnajdują prawdziwe pocieszenie.
Bożenna Szynkowska
październik – 2020