Strona główna I. Formacja SERCA Z SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W SUWAŁKACH Z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach

Z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach

Kolejny Wielki Post „w atmosferze covida” zaznaczył się w naszym chrześcijańskim życiu odkrywaniem prawdy o niepojętej, zbawczej Miłosiernej Miłości Boga do człowieka. Na pewno każdy mógł doświadczyć błogosławionych owoców tego wyjątkowego czasu pośród  niełatwej codzienności, zwłaszcza, gdy podarowane nam zostały dodatkowe, umacniające „środki pomocowe” , abyśmy mogli „wypłynąć na głębię” i odkryć na nowo sens życia we wszystkim, co jest naszą chrześcijańską nadzieją na całą wieczność.

• 02 – 28. 02. 2021 r. – Rekolekcje Wielkopostne w Suwalskim Sanktuarium – minęły pod znakiem Misji świętych. Księża Misjonarze Matki Bożej Pocieszenia z Afryki i Argentyny w czasie rekolekcyjnych rozważań przybliżyli nam nie tylko wielkie znaczenie nawrócenia w naszym życiu wiary, ale też ukazali bogactwo i piękno Kościoła Powszechnego, w tym różnorodność kulturową tak bardzo odległych ludów i narodów, które tak jak my z wiarą dążą do zbawienia.
  • 02. 2021 r. – Uroczysta Inauguracja i zaprzysiężenie nowej Rady Rycerzy Kolumba (Rada Nr 17600) – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach. W uroczystości uczestniczył także ks. bp Jerzy Mazur – Pasterz Diecezji Ełckiej. W czasie uroczystości odbyło się również przyjęcie do wspólnoty nowych członków – Rycerzy. Wspólnota Rycerzy Kolumba przy sanktuarium stała się znaczącą wspólnotą mężczyzn, którzy poprzez systematyczną formację ukazują, w jaki sposób można realizować swoje zwyczajne życie rodzinne, zawodowe i społeczne, ewangelizując współczesny – niestety tak bardzo zlaicyzowany świat.
  • POMOCNICY JEZUSA MIŁOSIERNEGO – Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono 4 marca 2020 r. w szpitalu w Zielonej Górze, gdzie zdiagnozowano „pacjenta zero.” Od tego momentu zaczęło bardzo szybko przybywać zakażonych, w kraju coraz to nowe obostrzenia, w kościołach na liturgii może przebywać tylko 5 osób. Kapłani w naszym sanktuarium ogłaszają, że świątynia otwarta będzie 24 godziny. O każdej pełnej godzinie odmawiana jest Koronka i trwa całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, są też dodatkowe Msze święte, aby więcej wiernych miało możliwość w nich uczestniczyć. Od godziny 21 – do 6 rano księża podjęli dyżury                    w konfesjonale. W tym to trudnym czasie powstaje myśl o stworzeniu grupy potrzebnej na te czasy. Ponieważ nie ma możliwości spotkań, rodzi się myśl zainicjowania GRUPY POMOCNIKÓW JEZUSA MIŁOSIERNEGO, grupy której zadaniem jest bycie Świadkiem Jezusa Miłosiernego tam, gdzie jesteśmy – w domu, w szkole, w pracy – ofiarowanie Godziny Miłosierdzia Jezusowi przez łączność z Nim.

„…Ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu moim… wzywaj jego wszechmocy dla świata całego… w tej godzinie uprosisz wszystko dla siebie i dla innych… w tej godzinie miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość…   /1572 Dz. D./

2 kwietnia br. mija rok, gdy znaleźli się pierwsi odważni POMOCNICY, GOTOWI ODDAĆ GODZINĘ SWOJEGO ŻYCIA JEZUSOWI MIŁOSIERNEMU.

Nasz święty Papież Jan Paweł II w encyklice Dives in Misericordia przypominał, aby w życiu być świadkiem miłosierdzia. Tę myśl kontynuuje obecny papież Franciszek, pisząc w bulli Misericordiae Vultus: „Nie popadajmy w obojętność… w przyzwyczajenie, które znieczula ducha i nie pozwala odkryć nowości… Otwórzmy nasze oczy, aby dostrzec biedy świata, rany tak wielu braci i sióstr… Poczujmy się wezwani…”

Czyż potrzebne są nam jeszcze większe cierpienia?  Nie tłumaczmy się, że ja nic nie mogę zrobić. Do tej grupy należeć może każdy; świecki, kapłan, siostra zakonna, zdrowy i cierpiący, poraniony i szukający… młody i stary, zaangażowany w inne grupy –  KAŻDY!!!

Pomocnicy Jezusa Miłosiernego – to wspólnota, która pragnie, aby świat był coraz pełniejszy Bożej Miłości – MIŁOŚCI MIŁOSIERNEJ.

Nie musisz robić dużo, a jednak możesz tak wiele. Na teraz:

1/ świadomie przeżyj – tam gdzie jesteś, GODZINĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – (15.00-16.00)

2/ ofiaruj godzinę swego życia Jezusowi Miłosiernemu, niech On ofiarą tej godziny zaleczy rany współczesnego świata, rany i cierpienia Twojej Rodziny, Twoich bliskich. Twoje rany…!

Pomyśl, czy może ciebie zabraknąć, czy możesz zamknąć serce na nowe formy działania? To jest nowa rzeczywistość Kościoła on-line.

Chęć przynależności do Pomocników Jezusa Miłosiernego możesz wyrazić w formie zgłoszenia – na adres

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa,

Sanktuarium  Miłosierdzia Bożego w Suwałkach

ul.Kościuszki 58 16-400 SUWAŁKI

Tel. +48/87 566 39 37         606 470 180        602 631 234

email: sanktuarium.pomocnicy@gmail.com

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nspj.suwalki.pl w zakładce Duszpasterstwo – Wspólnoty.

Bożenna Szynkowska